Oppgrader til nyeste versjon av Internet eksplorer for best mulig visning av siden. Klikk her for for å skjule denne meldingen
Ikke pålogget
{{session.user.firstName}} {{session.user.lastName}}
Du har tilgang til Idunn gjennom , & {{sessionPartyGroup.name}}

Reservefondsavsetning efter aksjelovens § 103, første og tredje ledd — alternativt eller kumulativt?

høyesterettsadvokat
Da den nuværende aksjelov ble gitt i 1957, inneholdt dens § 102 og 103 bestemmelser om at det skulle avsettes til reservefond inntil dette hadde nådd den påbudte minstestørrelse. Den årlige avsetning skulle være:
NOK 100,-
Kjøp digital artikkel
Idunn bruker informasjonskapsler (cookies). Ved å fortsette å bruke nettsiden godtar du dette. Klikk her for mer informasjon